DEZYNFEKCJA (ODGRZYBIANIE) PAROWNIKA I KANAŁÓW NAWIEWOWYCH METODĄ OZONOWANIA


NOWOŚĆ

Dlaczego coroczna dezynfekcja(odgrzybianie) układu klimatyzacji jest tak ważna ?


Każdy kierowca wie, że klimatyzacja poprawia mu komfort jazdy w upalne dni oraz usuwa zawilgocenie szyb, kiedy na zewnątrz jest dość zimno. I nasza wiedza o tym urządzeniu zwykle na tym się kończy.
Niepokój zaczyna się pojawiać, kiedy po włączeniu "klimy", szczególnie po długim jej nieużywaniu, wyczuwamy nieprzyjemny zapach pojawiający się we wnętrzu samochodu. Co też stało się w naszym układzie klimatyzacyjnym? Czy ten zapach jest tylko nieprzyjemny, czy też może być szkodliwy? Dla uspokojenia warto powiedzieć, że zjawisko to występuje w 60-80% samochodowych urządzeń klimatyzacyjnych.

Kiedy włączają Państwo swoją klimatyzację, do kabiny przez nawiew mogą dostać się bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy. U wielu ludzi wywołują one nieprzyjemne reakcje alergiczne: kichanie, kaszel, łzawienie oczu i inne dolegliwości. Ponadto obecność mikroorganizmów powoduje powstanie niezdrowej woni we wdmuchiwanym do auta powietrzu (specyficzna woń "pleśni"). Dlatego bardzo ważna jest okresowa dezynfekcja układu klimatyzacyjnego w wyspecjalizowanym warsztacie.

Jedną z najskuteczniejszych metod odgrzybiania układu klimatyzacji jest OZONOWANIE.

OZON - dzięki jego mocnemu działaniu utleniającemu niszczy bakterie, pleśnie i grzyby. Likwiduje przykre zapachy takie jak zapachy benzyny, dymu tytoniowego, stęchlizny itp... Uwalnia pojazd od uporczywych insektów, pająków. Zamienia gazy takie jak tlenek węgla [CO] i tlenek azotu[NO], w gazy nieszkodliwe. Ozon wnika głęboko do wnętrza tapicerowanych siedzeń i kanap utleniając znajdujące się tam kolonie bakterii które opierają się innym technikom prania i czyszczenia Takie działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Rezultatem jest świeże i czyste powietrze we wnętrzu pojazdu. UWAGA: Posiadamy profesjonalne generatory ozonu o wydajności 3500 mg/h i 7000 mg/h ozonu co pozwala nam odgrzybiać układ bardzo skutecznie. Wydajność większości urządzeń stosowanych w warsztatach waha się w granicach od 100 do 200 mg/h ozonu.

Ozon jest zdecydowanie skuteczniejszą metodą w niszczeniu bakterii i nieprzyjemnych zapachów niż dostępne środki chemiczne w postaci tzw. pianki.

Producenci klimatyzacji zalecają wykonywanie czyszczenia parownika przynajmniej raz w roku. Warto zatem pamiętać, że kiedy podczas jazdy mimo włączonej klimatyzacji czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni, winę za nasze samopoczucie może ponosić właśnie nasza klimatyzacja.PODSUMOWUJĄC:

- OZON niszczy bakterie, pleśń, drobnoustroje

- OZON usuwa zapach dymu papierosowego

- OZON odkaża całe wnętrze samochodu