Kiedy z klimatyzacją jest coś nie tak

Nowoczesne samochody są niesamowite w tym, że dostarczą Ci czystego i bezpiecznego środowiska w trakcie jazdy. Obejmują one również mnóstwo gadżetów i urządzeń, o których 10 lat temu nawet nie myślano. W istocie, jednym z najbardziej zaawansowanych elementów samochodu, jest klimatyzacja. Jednostka klimatyzacji i jej struktura wewnątrz samochodu jest precyzyjnym instrumentem, ale kiedy coś idzie nie tak, niektórzy ludzie są nadal nieświadomi, jak rozpoznać objawy, które mówią im, że naprawa jest konieczna!

Zapachy

W kilku lub kilkunastoletnim samochodzie, może wystąpić sytuacja, w której zaczniesz czuć nieprzyjemne zapachy rozchodzące się po kabinie, a tak naprawde pochodzące z klimatyzatora. Taka sytuacja może wystąpić również, gdy klimatyzacja nie jest za często używana. Niektórzy ludzie określają ten syndrom, jako "Syndrom chorego samochodu".

Syndrom chorego samochód dzieje się, gdy bakterie, pleśń i grzyby zaczynają rosnąć tuż za deską rozdzielczą. Sytuacja ta jest groźna dla alergików, astmatyków. U niektórych ludzi występują również objawy grypopodobne, kiedy ten konkretny zapach emanuje z deski rozdzielczej. Więc może to wpłynąć na nasze zdrowie.

Sposobem na to jest stosowanie leczenia przeciwbakteryjnego, które pozbywa się jakiegokolwiek wzrostu zapachu i bakterii zza deski rozdzielczej.

Gdy klimatyzacja nie chłodzi

Gdy po uruchomieniu systemu klimatyzacji samochodu, nie czujesz żadnych efektów chłodzenia, a wręcz możesz czuć ciepło, albo klimatyzacja nie działa tak jak wcześniej, nie czekaj!

Klimatyzacja Twojego samochodu jest obsługiwana przez specjalny gaz chłodniczy. Gaz ten wyczerpuje się w czasie. W większości samochodów, może to oznaczać utratę skuteczności klimatyzacji do 15% rocznie. Głównym tego powodem jest to, że system klimatyzacji samochodowej nie jest używany w czasie zimy.

Dlatego tak ważne jest coroczne serwisowanie klimatyzacji. My robimy to profesjonalnie. Sprawdzimy szczelność systemu, a następnie uzupełnimy czynnik chłodniczy.

Brak aktywności

Jeśli nie uruchomiałeś klimatyzacjy cały rok, w takim przypadku może być problem. W zimie, gdy jest szansa na to, aby uruchomić klimatyzację, tzn. gdy nie jest zbyt zimno, uruchom system, aby upewnić się, że jest dobrze nasmarowany i zabezpieczony przed wyciekami. Dzięki temu uszczelki i węże pozostaną wilgotne i nie będą parcieć.